Jak co roku oddajemy naszą Posiadłość na cały letni sezon w ręce Gości z całej Polski. Gości z psami głównie, choć jeśli nie masz psa zapewniamy, że będzie Ci się u nas równie bardzo podobało 

Nasz obiekt to klimatyczny kamienno-drewniany dom, woda i ponad hektar przestrzeni. Zdjęcia oddają to, co w Posiadłości najcenniejsze. Zdjęcia nie są „ulepszane”.

Szeptun Posiadłość Basen Przesieka to idealne miejsce na urlop dla tych, którzy:

 • przede wszystkim kochają przyrodę
 • kochają naturę w jej minimalnie naznaczonej ludzką ręką formie
 • szukają miejsc niezmąconych tłumem ludzi i prawdziwych oaz poza miastem
 • chcą się zatrzymać i przestać mierzyć czas
 • kochają góry, lasy, jeziora, łąki
 • cenią przestrzeń, ciszę, intymność, prywatność i spokój
 • nie lubią mieć zbyt blisko siebie sąsiadów podczas wakacji, szczególnie z innymi psami
 • chcą zabrać ze sobą na urlop swojego psa/psy i nie chcą musieć za nie płacić
 • lubią rano otwierać drzwi i po prostu wypuszczać psy, nie martwiąc się o to czy można, a sami mogliby wówczas spacerować z kubkiem kawy w szlafroku
 • lubią słuchać śpiewu ptaków, szumu drzew i szmeru potoku
 • kochają się kąpać lub uwielbiają, gdy kąpią się ich psy
 • pragną oddychać świeżym i czystym powietrzem
 • chcieliby zabrać ze sobą całą rodzinę lub dwie rodziny lub kilka par i pobyć razem
 • są fanami Karkonoszy lub nigdy jeszcze nie byli i chcą ich posmakować
 • lubią klimat Dolnego Śląska lub chcą go dopiero zaznać
 • lubią zwiedzać i szukają atrakcji dla dzieci – to bardzo obfity region w naukę historii, kultury oraz w rozrywkę po prostu
 • skrycie marzą, by „zamorsować” w słynnym, absolutnie magicznym Wodospadzie Podgórnej – jedynym wodospadzie w Polsce, w którym można się kąpać!
 • no i oczywiście dla tych, którzy chcą być w górach, bez względu na to czy lubią je przemierzać czy po prostu lubią w nich przebywać – nasza Posiadłość daje tę możliwość ze względu na usytuowanie – wieś w górach, dom na szlakach.

Nasz sezon „lato” zaczynamy wraz z początkiem maja, a kończymy z końcem września.

Turnusy mogą trwać tydzień lub dwa tygodnie. Zaczynają się zawsze w soboty od godziny 15:00 i kończą w soboty o godzinie 11:00. Rezerwacja terminu wymaga kontaktu z nami w formie mailowej lub telefonicznej. Na Państwa zapytanie wysyłamy naszą standardową OFERTĘ REZERWACYJNĄ wraz z regulaminami oraz wszelkimi wyczerpującymi informacjami dotyczącymi Państwa pobytu. Rezerwacja wymaga wpłaty połowy kwoty za pobyt, a na termin drugiej wyznaczamy datę nie późniejszą niż na 3 miesiące przed Państwa przybyciem. Wynajęcie obiektu na wyłączność wiąże się również z wpłatą kaucji, zwrotnej oczywiście. W cenie standardowej pomieścimy 8 osób, a przy wynajęciu studio jeszcze dodatkowo 2 osoby. 

Nasz obiekt cieszy się dużą popularnością wśród Państwa, którzy mają często kilka psów i razem z nimi chcą spędzać wakacje. Psy od początku istnienia Posiadłości nie są brane pod uwagę w kosztach. Bez względu na ich ilość nie pobieramy za nie żadnych opłat. 

Nasz obiekt to również świetne miejsce na rodzinne łączone wyjazdy z dziećmi. Duża przestrzeń daje swobodę każdemu wczasowiczowi. Dzieci mogą korzystać z piaskownicy czy zgłębiać tajniki pasji botanika, poznawać przyrodę, czytać, grać, kąpać się, liczyć żaby. Na miejscu są gry rodzinne i biblioteka, zarówno dla dzieci jaki dla dorosłych, dlatego do nas nie jeździ się z książkami

Amatorzy sportów będą ukontentowani. Szlaki rowerowe, zarówno te pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą, jak i Jakuszyckie, czy Izerskie zadowolą najbardziej wybrednych. Mnóstwo szlaków spacerowych czy górskich, toż to góry plus niezliczone możliwości kąpieli w górskich potokach, to nic innego jak „ASY” Karkonoszy. Biegacze, wędrowcy, miłośnicy nordic walking, rowerzyści, morsy, narciarze zjazdowi i biegowi w sezonie zimowym – wszystkich możemy śmiało ugościć, bo wiemy, że tu znajdą swoje raje z każdej wymienionej dyscypliny czy aktywności.

Na miejscu zawsze czeka na Państwa Lista Atrakcji. Możemy ją również na życzenie wysłać wcześniej mailem. To przygotowana przez nas specjalnie optymalna lista miejsc, które warto odwiedzić, będąc w tej części Karkonoszy, uwzględniająca potrzeby naszego potencjalnego Gościa. Napisaliśmy tygodniowy scenariusz zwiedzania wraz z wszelkimi informacjami. Można wybierać wedle woli.

W domu czeka na Państwa absolutnie wszystko. W pełni wyposażona kuchnia, zmiany ręczników i pościeli, książki, pas dogtrekkingowy dla psa, środki czystości i podstawowe środki kosmetyczne i higieniczne, apteczka i przybornik, meble ogrodowe, leżaki, kije nordic walking, wspomniany wcześniej pas dogtrekkingowy i wiele, wiele innych. Przyznajemy, że świadomie i celowo nie mamy na wyposażeniu telewizora, zmywarki, pralki i żelazka. Domek jest idealny dla ludzi ceniących prostotę i życie w trybie slow.

Tuż przy domu znajduje się duży murowany grill, a z drugiej strony miejsce na ognisko. Nad wodą jest pomost, na którym można wypoczywać, a i z którego psy uwielbiają skakać do wody. Jest też altana ze stołem biesiadnym. 

Parking pomieści kilka aut. Obiekt jest ogrodzony, zamykany, dom posiada system alarmowy. 

Cóż nam pozostaje innego, jak tylko Państwa zaprosić na sezon „lato”. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że są Goście, którzy do nas wracają. Mówią, że uwielbiają lub pokochali to miejsce. Szczególnie, gdy przybywa im psów.

Stworzyliśmy to miejsce jako rodzina i robimy wszystko, aby Wasze potrzeby urlopowe, rodzinne mogły być jak najlepiej zrealizowane w Posiadłości. To czego brakowało nam albo czuliśmy, że umiliłoby, ułatwiłoby nasz pobyt jest równocześnie tym, o czym wiedzieliśmy, że może służyć Wam. Dlatego przeprowadziliśmy szereg ulepszeń, zmian, remontów, jak i drobnych inwestycji na terenie obiektu oraz planujemy kolejne zmiany. Innymi słowy, testujemy na sobie i wymagamy od siebie oraz zwracamy uwagę na zagadnienia, które poprawią komfort pobytu w Przesiece. Wtedy wiemy, że może Wam być u nas po prostu dobrze. 

Bo tego, że wypoczniecie jak nigdzie indziej, jesteśmy PEWNI. Za to bierzemy pełną odpowiedzialność. Nasi Goście nas w tym upewnili.

Zapraszamy do Krainy Ducha Gór, na magiczną wiosnę i lato w górach i nad wodą jednocześnie, w miejscu o pięknej historii i duszy.

Aneta Andrzej Aurora 

oraz jack russell terier Rolex (hau!) – nasz pierwszy tester Przesiekowych uDOGodnień.